29 września. Święto Świętych Archaniołów - Szkaplerz św. Michała Archanioła.

 

 

To są Aniołowie końcowego czasu oczyszczenia i ucisku.

"Są to Aniołowie waszego czasu. Została im powierzona szczególna rola w okresie próby i wielkiej kary. Przypada im w udziale gromadzenie na całej ziemi w pewnym schronieniu Mojego Niepokalanego Serca tych, którzy są wezwani by stać się częścią małej reszty, która pozostanie wierna. To są Aniołowie waszego czasu. Są to zwłaszcza ci Aniołowie, którzy ujawniają przed wami ostatnie wydarzenia, opisane w zapieczętowanej księdze.

Archaniołowi Michałowi powierzono rolę prowadzenia zastępów anielskich i Moich wiernych dzieci w bitwie z przywykłymi do wojny armiami szatana i zła; z siłami szatańskimi i masońskimi zorganizowanymi już na szczeblu światowym w jedną wielką moc, aby walczyć przeciw Bogu i przeciw Jego Chrystusowi.
Święty Michał będzie interweniował szczególnie w tym celu, by pokonać starodawnego nieprzyjaciela, Lucyfera, który w ostatniej godzinie ukaże się z całą mroczna potęgą Antychrysta. Święty Michał ma za zadanie walczyć z nim, pokonać, zmiażdżyć go w jego królestwie ciemności i ognia. On ofiarowuje waszej Niebieskiej Mamie łańcuch, którym go zwiąże, i klucz do zamykania bram Czeluści, z której nie będzie już mógł wyjść, aby szkodzić światu." - tymi słowy Maryja, mówiąc do ks. Gobbiego, ukazuje wagę i olbrzymią rolę Archaniołów, w tym Archanioła Michała. 

W tych czasach przepowiedzianych przez Maryję - całkowitego kryzysu wiary, który skutecznie przyczynia się do odchodzenia ludzi z Kościoła w imię źle pojętej wolności, prośmy Archanioła Michała o pomoc i szczególną opiekę w walce ze złem.

Hebrajskie imię Mika'el przetłumaczyć można jako: „Któż jak Bóg”. Według tradycji chrześcijańskiej i żydowskiej, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Panu Bogu i do buntu skłonił część aniołów, wtedy święty Michał wystąpił jako pierwszy przeciwko niemu z okrzykiem: „Któż jak Bóg!”.W Piśmie świętym święty Michał jest także wymieniany. I tak w księdze Daniela jest nazwany „jednym z przedniejszych książąt nieba” (Dn 13,21) i obrońcą ludu izraelskiego (Dn 12,1). Św. Jan Apostoł określa go w Apokalipsie jako stojącego na czele duchów niebieskich i walczącego z szatanem (Ap 12,7). Św. Juda Apostoł twierdzi, że właśnie świętemu Michałowi zostało zlecone, by strzegł ciała Mojżesza po jego śmierci (Jud w. 9). Wspomina również o świętym Michale św. Paweł Apostoł (1 Tes 4,16). Stary Testament przypomina, że imię Michała nosili także ludzie (np. Lb 13,14; 1 Krn 5,13; 2 Krn 21,24; Ezd 8,9 itp.). W księgach apokryficznych Starego Testamentu postać świętego Michała jest o wiele częściej przypominana, np.: w Księdze Henocha, w Apokalipsie Barucha, w Apokalipsie Mojżesza itp. Święty Michał występuje tam jako osoba pierwsza po Panu Bogu, jako wykonawca planów Bożych odnośnie do ziemi i rodzaju ludzkiego, jako szczególny opiekun Izraela. On ma klucze od nieba. On jest księciem aniołów. On jest aniołem sądu i kar Bożych. On jest także aniołem Bożego miłosierdzia.


Źródłem kultu świętego Michała stały się cztery objawienia, które miały miejsce na przestrzeni V w. we Włoszech. Tam też znajduje się najsłynniejsze w Europie sanktuarium ku czci tego Patrona, na Monte Sant’ Angelo, gdzie posługują księża Michalici.
Jest tam święta grota, a w niej wykonana z białego marmuru rzeźba św. Michała Archanioła, który zwycięża szatana. Posąg, zamknięty w srebrno-kryształowej urnie, umieszczono w grocie w 1507 roku. Kopia tej figury peregrynuje po polskich parafiach od 2013 roku. Parafie, zgromadzenia zakonne męskie i żeńskie, wspólnoty i ruchy zainteresowane goszczeniem Figury św. Michała Archanioła u siebie zachęcamy do odwiedzenia strony, na której znajdują się wszystkie potrzebne informacje na ten temat: http://michalici.pl/patron

W dzisiejszej walce duchowej niezbędna jest nam pomoc aniołów. Do wzywania ich opieki również wielokrotnie nawołuje Maryja: "Dlatego własnie zapraszam was dziś do czczenia, do modlitwy i do wzywania opieki tych trzech Aniołów. Są oni bowiem powołani do wypełnienia wielkiej misji w końcowym czasie wielkiego ucisku: mają doprowadzić was do serca wielkich wydarzeń, do których przeżycia z ufnością i wielką nadzieją jesteście obecnie wezwani".
Zatem spróbujmy korzystać z pomocy i łaski płynącej z Nieba i przygotujmy się i nasze rodziny do czekających nas duchowych zmagań. Takim mundurem wojska anielskiego jest Szkaplerz Świętego Michała Archanioła. 




Część spadająca na plecy oznacza postawę poddania się woli Bożej w znoszeniu trudów i doświadczeń swojego życia. Przednia zaś część szkaplerza spadająca na piersi ma przypominać, że serce człowieka powinno bić miłością do Boga i bliźnich, że ma on odrywać się od przywiązań doczesnych i za przyczyną św. Michała Archanioła zabiegać o dobra wieczne.
Szkaplerz jest znakiem wybrania świętego Michała Archanioła na szczególnego obrońcę w walce z pokusami i grzechem, strzeże od wszystkiego, co mogłoby być przeszkodą na drodze do zbawienia tzn. od grzechu, szatana i piekła. Noszenie szkaplerza jest źródłem łask ułatwiających nam ponoszenie ofiar i wyrzeczeń, których wymagają walka z grzechem i naśladowanie Chrystusa. Osoby noszące szkaplerz i przynależące do Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła, mają udział w dobrach duchowych całego Zgromadzenia św. Michała Archanioła.

Celem przyjęcia Szkaplerza  jest oddawanie czci św. Michałowi Archaniołowi, aby za jego szczególną pomocą uzyskać:
  1. Wolność, obronę i rozwój Kościoła Świętego;
  2. Łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędami i fałszywymi naukami; ustanie przekleństw, bluźnierstw i zgorszeń oraz nawrócenie wszystkich grzeszników;
  3. Ducha łagodności i pokory serca oraz wzrost wiary, nadziei i miłości;
  4. Utwierdzenie Królestwa Bożego w świecie przez potężne orędownictwo Matki Bożej Królowej Aniołów i świętych Aniołów;
  5. Wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskiwanie odpustów;
  6. Łaskę dobrej i świątobliwej śmierci.
Przyjmujący szkaplerz zobowiązują się do noszenia go (w formie płóciennej lub medalika) i codziennego odmawiania następującej modlitwy - prostego egzorcyzmu napisanego przez papieża Leona XIII:
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Przyjęcie szkaplerza włącza nas do Rodziny Michalickiej. Jest to łaska dodatkowa dla praktykujących to nabożeństwo. Dzięki niej mają udział we wszystkich dobrach duchowych zgromadzenia, to znaczy w odpustach, zasługach jego świętych i błogosławionych, Mszach świętych, modlitwach, umartwieniach, postach, itp. Nie ma przeszkód, aby szkaplerz przyjmowały małe dzieci. Zaleca się jednak, aby były już w takim wieku, by mogły zrozumieć podstawowe prawdy wiary (najlepiej po Pierwszej Komunii świętej).

Są trzy warunki przyjęcia szkaplerza:
  1. przyjąć szkaplerz z rąk upoważnionego kapłana lub diakona;
  2. nosić go ciągle na sobie;
  3. odmawiać codziennie egzorcyzm prosty papieża Leona XIII.

Przygotowanie do przyjęcia Szkaplerza powinno wyrazić się odbyciem sakramentalnej spowiedzi, aby w czasie przyjmowania szkaplerza znajdować się w stanie łaski uświęcającej. Umożliwi to działanie łaski Bożej tego, który powierza się opiece św. Michała Archanioła. Szkaplerz można przyjąć w dowolnym, wybranym przez siebie dniu. Szczególnej jednak wymowy nabiera jego przyjęcie w czasie Uroczystości św. Michała Archanioła (29 września). Wówczas znak szkaplerza staje się jeszcze bardziej wymowny.

Noszenie szkaplerza powinno przypominać nam o naszych obowiązkach chrześcijańskich jako warunku pewności, że św. Michał Archanioł będzie się wstawiał za nami. Szkaplerz wyraża wiarę chrześcijanina w spotkanie z Bogiem w życiu wiecznym dzięki wstawiennictwu i opiece św. Michała Archanioła.

Więcej informacji na temat Szkaplerza Świętego Michała Archanioła znajdziecie tutaj: https://kjb24.pl/szkaplerz/# oraz http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=562&doc=506